Menu
Posunout nahoru

Ošetření stromů

Ošetření stromů Ošetření stromu je tvořeno řadou jednotlivých opatření, která jsou aplikována na základě skutečného stavu řešené dřeviny.

více zde

Rizikové kácení stromů

Rizikové kácení stromů Kombinací zkušeností z oborů lesnictví a arboristika zvládneme bezpečně a efektivně odstranit jakýkoliv strom.

více zde

Dřeviny kolem TVIů

Jedním z odvětví, na které se naše firma specializuje je údržba porostů v okolí technické infrastruktury.

více zde

O nás

Firmu ARBOTYL s.r.o. jsem založil v roce 2016 a navázal tak na 8 letou živnostenskou činnost v arboristickém oboru. Díky rodinné tradici jsem se již od mladého věku pohyboval v lesnickém prostředí, jehož studiem jsem se zabýval při středoškolském a vysokoškolském vzdělání, které jsem zakončil na Mendelově univerzitě v Brně. O arboristiku jsem se začal zajímat v průběhu vysokoškolských studií, což mi umožnilo získávání nadstandardních vědomostí. Po jeho ukončení tak nebylo pochyb co dál dělat a vydal jsme se právě touto cestou.

Během růstu firmy rostl i tým spolupracovníků, postupně jsme se vypracovali v jednu z největších arboristických firem na tuzemském trhu. Arboristika je poměrně mladý, a tedy i velmi dynamicky se rozvíjející obor. Nezbytnou nutností je tak průběžné doplňování znalostí a nových poznatků, které v našem pracovním kolektivu hraje důležitou roli.

Vlastním komplexním vybavením, kvalitní technikou a proškoleným týmem pracovníků zajišťujeme péči o dřeviny od komparativního řezu při výsadbě až po rizikové kácení těch nejnáročnějších havarijních jedinců. Naším cílem je vždy profesionálně odvedená práce nezohledňující pouze bezpečnostní aspekty dřevin, ale především život a perspektivu každého stromu, se kterým máme možnost se setkat. Pro získávání aktuálních informací v oboru a jejich uplatňování v praxi jsme aktivními členy nejvýznamnějších zahradnických organizací Společnost pro zahradní a krajinnou tvorbu (SZKT) a Svaz zakládání a údržby zeleně (SZÚZ).

Neustále pracujeme na tom být na špici, protože nezapomínáme PROČ to děláme, zdokonalujeme JAK to děláme a jsme hrdí CO děláme. Naše moto je jednoduché, přesto výstižné "děláme zeleň zelenější".

Jsme členy

Technika

K výkonu práce využíváme vlastní těžkou techniku :

  • univerzální kolový traktor Zetor 9540 s čelním nakladačem a navijákem Krpan 8,5EH
  • vyvážecí souprava Palms 12D
  • štěpkovač Vermeer BC 190 XL
  • samochodný štěpkovač kolový Eliet super proof 2000
  • pásová pařezová fréza Vermeer SC 30 TX
  • kůň na přibližování dříví v nedostupném terénu
  • velkoobjemové přívěsy MARO s ložnými plochami 8,5 m3 a 11,5 m3
  • tahače přívěsů Toyota Hilux, Jeep Wrangler

Certifikáty